Plaża Ladiko

Malowniczy punkt orientacyjny, którego nie można przegapić, gdy visting Rodos.

Faliraki

Ladiko Bay

Unikalne miejsce docelowe

“Ladiko” to mały słoik używany do ropy naftowej w greckich gospodarstwach domowych. Piękna plaża Ladiko przyjęła tę nazwę, ponieważ kiedyś była miejscem załadunku i rozładunku oliwy z oliwek. Łodzie towarowe w tym czasie wykorzystywane w tym miejscu jako handlowej stacji handlowej z lokalnymi producentami oliwy z oliwek, gdy załadowany ich ładunku do Egiptu lub bliskiego wschodu. Miejscowi rybacy odkryli wokół obszaru wiele glinianych doniczek ze starych wraków handlowych w okolicy. Znajduje się tuż za zatoką Anthony Quinn i jest otoczony jaskiniami. Malownicza zatoka Ladiko jest teraz ruchliwą małą plażą, na której zatrzymuje się wiele rejsów łodzią, aby nurkować w czystej wodzie, a wiele atrakcji nurkowych jest oferowanych.

Play Video

Krystalicznie czysta woda

Słowo Ladiko przetłumaczone na język grecki to pojemnik używany do przechowywania lub przechowywania oliwy z oliwek. Piękna plaża ma swoją nazwę, ponieważ była komercyjnym punktem załadunku i rozładunku oliwy z oliwek. Miejscowi rybacy znaleźli kilka pojemników gliny z wraków wokół Ladiko Znajduje się obok światowej sławy Anthony Quinn Bay. Otoczony malowniczą zatoką Ladiko, plaża jest teraz bardzo popularny i jest częścią kilku codziennych wycieczek łodzią.

Plaża Ladiko nie oferuje sportów wodnych, ale jest bardzo atrakcyjna dla rejsów łodzią ze względu na jej naturalną formację. Tutaj leżaki kosztują € 5 za osobę, a restauracja jest idealnym przystankiem na lunch, kawę lub koktajle. Dostęp do plaży jest bardzo łatwy autobusem z miasta Rodos w cenie € 2,4. Przystanek autobusowy znajduje się 500 m od plaży.

Galeria zdjęć plaży Ladiko

Udogodnienia