Okręg wyborczy Erimokastro

Faliraki

Panagia Eleousa

Zamek Erimokastro znajduje się pomiędzy zatoką Ladiko a plażą Traganou. Jest to zrujnowany zamek ściana przypominająca starożytnego Akropolis i został zbudowany na szczycie góry. Poniżej znajduje się port, którego części rozciągały się od zatoki Anthony’ego Quinna do plaży Traganou. Pochodzi z czasów Minoan i prawdopodobnie został zniszczony przez tsunami, które zburzono wiele konstrukcji w okolicy. Legenda głosi, że był to zamek zbudowany przez piratów, który korsy używane jako baza podczas nalotu w okolicy lub w celu przechowywania ich grabieży. Stroma wspinaczka do zamku daje ten mit pewną wiarygodność, ponieważ nie jest łatwo zaatakowany przez ziemię.

Również tuż pod skałą znajdowała się ukryta zatoka, którą piraci używali do zarybiania swojego statku.

Po zniszczeniu zamku i opuszczeniu terenu przez piratów miejsce zostało pozostawione ruinom i nigdy nie zostało przywrócone. Jego całkowite spustoszenie doprowadziło do jego nazwy: Erimokastro, opuszczony zamek. Od czasu do czasu opowiadano różne historie przedstawiające zamek piratów. Najszerzej rozpowszechnione, jednak był to “Opuszczony Skarb”. Legenda głosiła, że złoty ładunek trzech pirackich statków był ukryty w okolicy. Ten skarb wystarczyłby, aby dać mieszkańcom bogactwo, a wielu próbowało go znaleźć.

Dowody zebrane przez aspirujących odkrywców powiedział, że skarb był ukryty w odosobnionym obszarze, gdzie pierwsza wiązka słońca o świcie spadł w tym samym miejscu, co ostatni, o zachodzie słońca.

Wielu szukało lat dla tego miejsca w okolicy, ale bez powodzenia.

Jedynym miejscem, w którym to się stało, były wydmy plaży Faliraki. Wiele osób zaczął szukać na plaży, przesiewając piasek na próżno. Po wielu latach daremne poszukiwania ustały. Jednak prawda mit został odkryty: skarb był plaża Faliraki, które mogłyby zaoferować bogactwo tym, którzy nad nim pracują i pokój odwiedzającym.

Opowieść o tym, gdzie można znaleźć prawdziwe bogactwo. W okolicy zamku archeolodzy odkryli również skamieniałości słoni karłowatych i wiele innych znalezisk, takich jak monety i gliniane garnki, które dowodzą, że konstrukcja Wieku. Obecnie zamek jest idealnym miejscem wspinaczkowym, faworyzowanym przez wielu.