Kościół św Nektarios

Agios Nektarios

St. Nektarios

Church of St. Nektarios

Świątynia została nazwana na cześć Świętego Nectoriusza lub Nektariospentapolis lub Nektarios Aeginis (1 października 1846 – 9 listopada 1920) jest współczesnym świętem Wschodniego Kościoła Prawosławnego. Jego światowa nazwa to Anastasios Kefalas, a na przełomie XIX i XX wieku był popularnym hierarchą, pastorem i pedagogiem. Święty Nectarios jest również cudotwórcą, ponieważ uważa się, że dokonuje cudów, gdy jeszcze żył.
Zarówno kościół, jak i dzwonnica zostały założone w 1967 roku pod przewodnictwem komitetu kościelnego Kalythów błogosławionego kapłana Vassiliosa Filippakisa i arcybiskupa Synodinou Spyridona. W dniach 9-11-1980 zakończono inaugurację zakończenia prac Metropolitan Spyridon Synodinos. Nadzór nad pracami podjęło inżynier budownictwa George Kyriakakis, a wykonawca Michalis Tsimetas z Kremasti wykonał prace.

St Nektarios jest największym kościołem w Faliraki.

Wspaniały kościół

Obraz archiwum. Budowa świątyni na zewnątrz.

Przewodniczący komitetu kościelnego Świętego Przemienienia Kalitii, kapłani, eklezjacy, a także czcigodny chciwi mieszkańcy Kalythii i Faliraki odegrali ważną rolę w ukończeniu budowy. Pierwszy kapłan kościoła został mianowany Vagian Vakianos Kakios w 1974 roku i pozostał na tym stanowisku do 2007 roku. Dzwonnica znajduje się w New Southwest. stronie świątyni w dziedzinie dziedzińca i łączy kościół z zadaszonym korytarzem. Wykonany jest w całości z żelbetu wyłożonego kamieniem “Finta”, podobnie jak świątynia. Jest to konstrukcja przypominająca wieżę z łukowymi otworami na wysokości dzwonów. Dach pokryty jest ozdobnymi płytkami, a na górze znajduje się krzyż. Całkowita wysokość dzwonnicy wynosi 19 metrów i ma cztery dzwonki elektryczne.

Galeria zdjęć kościoła św Nektarios