Gmina Faliraki

Ratusz w Faliraki

Town Hall

Municipality of Faliraki

Budynek, w którym Ratusz gminy Kallithea został zbudowany przez Włochów i jest datowany na około 1934 roku. Jest to arcydzieło architektoniczne, z 440 mkw. powierzchni, która została zbudowana w celu dostosowania włoskich gubernatorów niemiecko-włoskiego okresu okupacyjnego.
Nad imponującym wejściem znajduje się mały balkon, który był używany przez włoskie siły okupacyjne w celu zebrania mieszkańców wsi lub armii i złożenia ogłoszeń.
Po zakończeniu wojny i Uwolnieniu Dodekanezu od zdobywców, kiedy wyspy zostały zjednoczone z resztą Grecji, 7 marca 1948 roku budynek został zaoferowany lokalnej społeczności do wykorzystania jako szkoła.
Do pierwszych lat nowego tysiąclecia przywijało się 7 wielkich sal. Kiedy w okolicy budowano bardziej nowoczesne szkoły, budynek został przyznany władzom lokalnym, które miały być wykorzystywane jako biura. W budynku miały miejsce rozległe renovations, nie zmieniając jednak pierwotnego charakteru budynku; budynek jest chroniony przez państwo. Pan Iatridis Ioannis, który był prezydentem gminy Kalithies, został wybrany na burmistrza w nowej gminie, stworzonej zgodnie z ustawą o integracji władz lokalnych “Kapodistrias”.

Wyjątkowy punkt orientacyjny

Obecnie, między innymi, budynek mieści się również urząd do wydawania licencji ślubnych, jak również urząd stanu cywilnego gminy do deklarowania wszystkich urodzeń dzieci i podawanie imion.
Z inicjatywy prowadzonej przez nauczycieli i dyrektora 3 kindergarden kalithies, pani Nitsa Argyrou-Aggeliniou, budynek obecnie mieści muzeum szkoły. Jedna z imponujących sal została zmodyfikowana tak, aby wyglądała jak szkolna klasa dawnych czasów, z tablicą, starymi biurkami i wszystkim, co związane ze starą szkolną klasą. Muzeum i budynek są dostępne dla zwiedzających od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00-15:00. Budynek szkoły znajduje się w miejscowości Kalithies, obok kościoła Metamorfosis chrystusa (Przemiennienie)-Święty Krzyż.

Galeria zdjęć Ratusza Faliraki