קטגו

Faliraki

Katergo

באזור “Borinos”, בנמל הקטן של פליראקי, אתה יכול לראות איון סלעי קטן, עומד גאה דרך הגילאים, נקרא “קטגו”. ניתן לאתר אותו בקלות מהחוף, ויש לו היסטוריה ייחודית. האגדה היא כי זמן מה בתחילת המאה ה -19, בשעות אחר הצהרים של ה -14 ביוני, יום החגיגה למנזר של הנביא Ammos, כמו הכפריים היו
נהנים בסעודה במנזר, הם הבחינו בספינה הקרובה לחוף.

מבועת, הם הבינו שזו ספינת פיראטים, שמטרתה להרוג, לגנוב ולבזוז את הכפר שלהם. כאשר הפיראטים החלו להדליק שריפות ולקיחת הנשק שלהם, הכפריים פנו אל הנשק היחיד שהיה להם ביום המקודש הזה: תפילה. הם התפללו לנביא כדי לעצור. את הפיראטים ולהציל אותם פתאום השריפות נעלמו מהספינה הפיראטית והצעקות פסקו. הכפריים הרימו את ידיהם בהקלה והמשיכו בסעודה עד הבוקר. כאשר אור הזריחה הראשון הופיע מעבר לאופק, הם שותקים בנס: היכן שהספינה הייתה הלילה היקר, הייתה כעת אבן בצורת ספינה. הנביא הפך אותו לאבן והפך אותו לכלא נצחי עבור שודדי הוזזים.

הכפריים קראו לסלע “קטגו”, כלומר הספינה הישנה הפכה לכלא. אכן, הסלע דומה לאוניית אבן. הדבר המוזר הוא שתושב פלירקי, טוציס גאורגיוס, מצא תותח ישן שם, שעדיין ניתן לראותו היום. הרוק קטגו אידיאלי לשחייה או סביבו ולצלילה בתחתיתו המעניין. סיפור נחמד שלוקח אותנו אחורה בזמן כפי שהוא מסופר על ידי זקני האזור.

דגל יווני מנופף על קטגו.