פלירקי ביץ '

5 ק מ של מים צלולים. וחוף חולי

Faliraki

Faliraki Beach

חוף עם סיפור ארוך וייחודי

בתחילת המאה ה -20, החוף שימש מרכז מסחרי, כמו גם בנקודה אסטרטגית חשובה, כפי שהיה קרוב לכל האזורים המרכזיים של האי. המלון היה מפורסם גם בזכות השלווה והשקט שלה, כאשר הסביבה הטבעית והמיקום שלו היו אידיאליים. במלחמת העולם השנייה, הכוחות האיטלקיים בחרו בחוף הראשי של פלירקי כדי לנחות על האי, ומסיבה זו. לאחר שהמלחמה הסתיימה, הצבא היווני החביא שם נקודות מקלע כדי לאכוף את ההגנה על הקרקע שלהם באזור. חלקם נשארים עד היום ועדיין ניתן לראות אותם לאורך החוף.

לחוויה לכל החיים

עם זאת, ישנו סיפור נוסף המוסיף לעניין החוף. תושבי הכפר קאליתאאס, שאליו שייכת פלירקי, נהגו להעניק לילדיהם את האדמות שהיו שייכות להם כנדוניה, כאשר הגיעו לגיל המתאים לנישואין. הדבר המוזר כאן הוא שהם נהגו לתנות את השדות שהיו ליד ההר וקרוב יותר לכפר לאלה שנחשבו ‘ חתנים טובים יותר ‘ לבנות שלהם. שדות אלה היו קלים יותר לטיפוח, עם אדמה טובה יותר, וחשבו שהם מתאימים לחקלאות.

לחתנים פחות נחשק הם מחוננים מגרשים של אדמה ליד החוף, היו האדמה היתה חולית ולכן לא כל כך טוב לטיפוח יבולים. עם זאת, ככל שהשנים חלפו, ומאז הגיעו התיירים הראשונים לאזור, הדברים השתנו באופן דרמטי. האזור עלה בערך רב, וכל אלה שהיו מחושבים שהיו ‘ ברידלינים ‘ קטנים יותר הפכו לבעלי אדמות באזור שמארח מיליוני תיירים מדי שנה. כאן המסעדות הראשונות ויחידות המלון נבנו ופלירקי, עם החוף המפורסם שלה חול הזהב, הפך ליעד התיירות סנסציוני ברמה גבוהה כי הוא היום.

פלירקי, בשל מתקני שלה, כמו גם החוף היפה שלה, פנה אישים מפורסמים רבים סלבריטאים מכל רחבי העולם שבחרו אותו והם עדיין בוחרים אותו לחופשה שלהם. זהו חוף ארוך של חמישה ק מ עם חול זהוב הכולל בגאווה דגלים כחולים לאורך החוף שלה, עם מים כחולים נקיים, מאורגנים עם מקלחות ושמשיות, כמו גם נקודות חינם, עם מתקני ספורט ים רבים, אידיאלי עבור כל המבקרים. החוף הראשי של פלירקי הוא חובה עבור לוח הזמנים שלך החג, כמו שיש נקודות חשובות רבות של עניין, תצטרך די הרבה זמן כדי לחקור את כולם!

חוף ראקי הינו מאובזר לחלוטין עם משיזוף ושמשיות. מחיר ממוצע עבור מיזוף הוא €5 לאדם. כמו כן, לאורך כל החוף תמצאו את כל סוגי אתרי הנופש הנמצאים בחוף הים – החל מ-5 * מלונות יוקרה ועד סוויטות בוטיק ודירות יוקרה. אם אתם רוצים ליהנות מארוחת צהריים או ארוחת ערב על חוף הים, ישנן מסעדות רבות לאורך החוף ומציעות מגוון גדול של תענוגות קולינריים.

חוף פליראקי נגיש בקלות לאנשים בעלי מוגבלויות, ומאפשר להם ליהנות מהשמש היוונית החמימה ומהים. הגישה אל החוף היא קלה בכל סוג של תחבורה. אם אתם ממוקמים בעיר רודוס, האוטובוסים המקומיים (KTEL) מגיעים לכאן כל 20 דקות מכל מקום על האי ותחנות האוטובוס הן כ 60 מ’. מהחוף.

כרטיס אוטובוס מהעיירה רודוס עולה רק 2, 4. כמו כן, באי יש צי מוניות גדול מאוד. טיול מהעיירה רודוס לפאליראקי במונית {שיכולה לשאת עד 4 אנשים} עולה כ-€27.

ישנן פעילויות פנאי רבות ומתקני ספורט מים לאורך חוף פאליראקי. ספורט מים, מגרשי יאכטות, מצנחי רחיפה, אופני מים, קיאקים, כמו גם טיולי דיג או טיולים יומיים לחופים אחרים ולמראות על החוף

גלריית התמונות של חוף ראקי

תקנים