עיריית פלירקי

בניין העירייה של פלירקי

Town Hall

Municipality of Faliraki

הבניין שבו העירייה עיריית קליתאה נבנתה על ידי האיטלקים והיא מתוארך בסביבות 1934. זוהי יצירת מופת אדריכלית, עם 440 מ ר. שטח, שנבנה כדי להתאים את הנאמנים האיטלקיים של תקופת הכיבוש הגרמנית-איטלקית.
מעבר לכניסה המרשימה יש מרפסת קטנה ששימשו את כוחות הכיבוש האיטלקיים כדי לאסוף את הכפריים או את הצבא ולבצע הכרזות.
לאחר שהמלחמה הסתיימה והדודקאנסיים שוחרר מן הכובשים, כאשר האיים היו מאוחדים עם שאר יוון, ב 7 במרץ 1948, הבניין הוצע לקהילה המקומית לשמש כבית ספר.
7 האולמות הגדולים היו מצוינים לתלמידים עד לשנים הראשונות של המילניום החדש. כאשר נבנו בתי ספר מודרניים נוספים באזור, ניתנה לרשויות המקומיות לשמש כמשרדים. בבניין התקיים שיפוצים נרחבים, מבלי לשנות את אופיו המקורי של המבנה; הבניין מוגן על ידי המדינה. מר איאטרידיס לואניס, שהיה נשיא קהילת קאליתאאס, נבחר כראש העיר בעירייה החדשה, שנוצר בהתאם לחוק האינטגרציה של הרשויות המקומיות “קפודיסטריאס”.

ציון דרך ייחודי

כיום, בין היתר, הבניין מתאים גם למשרד להנפיק רשיונות חתונה, כמו גם למשרד הרישום של העירייה על הכרזה על כל לידות הילד ולשם העיר.
ביוזמה שהובילה מורים ומנהל גן הילד השלישי של קאליתנוס, גברת ניצה Argyrou-אגגלאו, הבניין מארח כעת מוזיאון בית ספר. אחד האולמות המרשימים שלו השתנה כדי להיראות כמו כיתת בית ספר של הזמנים הישנים, עם לוח, שולחנות ישנים וכל דבר הקשור לכיתה של בית הספר הישן. המוזיאון והבניין נגישים למבקרים מיום שני עד יום שישי, 8:00-15:00. בניין בית הספר ממוקם בכפר קאליתאאס, ליד הכנסייה הצלב הקדוש של ישו (ההשתנות).

גלריית התמונות של בניין העירייה של פלירקי